نکاتی که هنگام نصب و لوله کشی سیستم داکت اسپیلت باید بدانیم

خدمات لوله کشی تهویه و کولر گازی امریست تخصصی و باید دقت داشت که برای اجرای این امر از بک متخصص در حوضه لوله کشی دستگاه های تهویه کمک بگیریم تا بتوانیم در مصرف انرژی صرفه جویی کتیم و از هزینه های اضافی جلو گیری کنیم. برای تحقق این امر مجموعه پرشین تهویه با به کار گیری افراد متخصص در زمینه لوله کشی دستگاهای تهویه مطبوع و کولر های گازی  آماده خدمات رسانی به هموطنان عزیز می باشد   

5 مزیت مهم برای لوله کشی تو کار کولر های گازی

صدای بسیار کمتری از کولر گاز پنجره ای منتشر می شود که این قضیه به دور بودن موتور آن از پنل داخلی ارتباط دارد.

یکی از مهمترین مزایای آن میتوان به زیبایی پنل داخلی و همچنین قابلیت هماهنگ شدن آن با فضا و دکوراسیون داخلی خانه اشاره کرد.

این قابلیت را دارا می باشد که آن را در هر نقطه ای از منزل که تمایل دارید نصب نمایید.

مصرف برق را تا حد بسیار زیادی پایین می آورد.

صدا و لرزش شدیدی را حتی زمانی که آن را بر روی پنجره نصب می کنید با خود به همراه ندارد.

معایب لوله کشی رو کار کولر گازی

نکاتی که باید هنگام نصب کولر گازی توسط منخصصین دقت شود در این بخش به انها اشاره میکنیم

همانطور که می دانید در برخی موارد برای نصب این دستگاه از لوله های ضخیم و کابل های برق استفاده می شود که پانل های داخلی و خارجی را به هم متصل می کند و گاهی این کابل از وسط اتاق پذیرایی عبور می کند.

ممکن است آب کولر گازی در مرکزی ترین و حساس ترین نقطه خانه بیفتد و به دیوارها و کاغذ دیواری آسیب جدی برساند.

به دلیل عبور کابل از مرکز اتاق پذیرایی ، نمای بدی را ایجاد می کند.

آسیب رساندن به لوله ها به دلیل حساسیت بسیار زیاد و همچنین در دسترس بودن آنها امکان پذیر است.

علت مشورت با یک متخصص برای نصب کولر گازی

لوله کشی توکار کولرها و انشعابات مجاری کهاز جنس مس هستند باعث ایجاد ارتباط بین پانل داخلی و پانل خارجی می شود و در عین حال می تواند دلایل فنی بسیار بالا و حساسی را به دنبال داشته باشد. از آنجا که کندانسور در معرض رطوبت و گرد و غبار قرار دارند ، حتی می توانند چرخه خنک کننده اسپلیت را مختل کنند ، و در صورت خرابی تعمیرات آن هزینه زیادی دارد. بنابراین مسئله مهم این است که شما باید کار را کاملاً استاندارد و اصولی انجام دهید تا از وجود اختلال یا کم کاری در نصب لوله های تهویه مطبوع داخلی. از متحمل شدن هزینه های گزاف جلوگیری کنیدد . بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از این وقایع و هزینه های سنگین انجام کار به صورت کاملاً اصولی و منطقی توسط متخصصان این حرفه است.

نکاتی که هنگام اجرای لوله کشی باید دقت شود

1- لوله مصرفی از جنس مسی مرغوب با ضخامت 25/0 میلیمتر با عایق فوم )پلی یورتان به ضخامت حداقل یک اینچ میباشد

 2- در رایزرهای با ارتفاع بیشتر از 6 متر در میانه مسیر لوله گاز بایستی تله روغن اجرا گردد

 3- در محل اتصال لوله گاز به دستگاهها بایستی از تله روغن استفاده گردد.

 لوله های مسی و کابل ارتباطی برای هر دستگاه داخل غالف از لوله پلیکا به قطر 10 سانتیمتر

نکات مهم برای کابل کشی سیستمداکت اسپیلت

برخی از نکات مهم اجرایی سیستم تهویه هوا و کولر های گازی

1- کابل ارتباطی بین یونیت خارجی و داخلی دو رشته کابل 5/1×4 میباشد

2- جهت ارتباط یونیت داخلی تا محل نصب ترموستات از لوله پلیکا برق نمره 20 استفاده میگردد. برق اصل داکت اسپلیتهای تکفاز با استفاده از کابل سه رشته )فاز، نول، ارت( و داکت اسپلیت های سه فاز با استفاده از کابل پنج رشته (3 فاز، نول، ارت) به صورت مستقل و از تابلوی اصلی ساختمان تأمین میگردد. (سایز کابلها با توجه به طول مسیر و قدرت دستگاه داکت اسپلیت توسط دستگاه نظارت تعیین میگردد)

3- هر یک از داکت اسپلیتها بایستی کلید مینیاتوری مناسب مستقل داشته ورودی خط اصلی داکت اسپلیتهای سه فاز کنترل فاز نصب گردد.

نکاتی راجب ارتباط  واحد داخلی و خارجی سیستم های داکت اسپیلت

1ـ برای اتصال واحد خارجی و واحد داخلی کولر گاز اسپلیت از لوله مسی استاندارد و مورد تأیید سازمان  طبق استاندارد و در تحقیقات مسکن استفاده شود. اجرای لولهکشی بین واحد خارجی و داخلی حتما محلهای موردنیاز از تله یا ترپ استفاده گردد

2- در صورت رعایت مبحث 19 جهت نصب کولرگازی موارد الزم پیشبینی گردد

3- جهت عبور لوله مسی از لوله پلیکا 90 استفاده شود. قبل از نازک کاری ساختمان لولههای مسی درون پلیکا جاسازی گردیده و به سمت محل کندانسر کولر گازی اجرا شود تا پس از تکمیل ساختمان به شکل عدم عبور لولههای مسی برخورد نکنیم. محل نصب کندانسر کولر گازی در بام یا تراس میباشد. انتخاب سیستمهای گرمایش و سرمایش با توجه به دیوار عایق و پنجرههای دوجداره و سقف با عایق حرارتی پلیاستایرن محاسبه شده است. عبور لوله تقطیر 20mm از محل نصب کولر گازی و سپس کف به سمت کفشوی تراس یا چاه جذبی و از جنس لوله RC-PP میباشد. جهت جلوگیری از ورود بوی نامطبوع به دستگاه آب در سیفون چک کند و با یه چاه ارت ریزش نماید

4- پنل داخلی دستگاه در ارتفاع 210 تا 220 سانتیمتر از کف نصب شود

5- نحوه تخلیه درین بهصورت غیرمستقیم (با فاصله هوایی و توری) به نزدیکترین کنشوی فاضالب وارد
شود.

محصولات مرتبط