تعمیر کمپرسور

با توجه به گسترش روز افزون کاربرد هوای فشرده و بالطبع تعمیر کمپرسور فشار قوی در صنایع گوناگون و برخی از ورزش ها، مجموعه دریاکاو با تکیه بر دانش و ده ها سال تجربه، بصورت فرآیند محور، در ساخت قطعات کمپرسورهای فشار قوی موفقیت های قابل توجهی کسب نموده است. این مهم علاوه بر کاهش زمان تعمیرات، موجب کاهش قابل ملاحظه هزینه های تعمیراتی نیز گردیده است.

 

کمپرسور فشار قوی

کمپرسور فشار قوی یکی از انواع کمپرسور برای افزایش فشار گاز به وسیله کم کردن حجم می باشد. معمولا این کمپرسورها از نوع پیستونی هستند و به گروه های ذیل تقسیم می شوند.

– کمپرسور تک استج پیستونی با قابلیت فشرده سازی گاز تا فشار حدودا ۱۰ بار
– کمپرسور دو استج پیستونی با توان فشرده سازی گاز تا فشار حدودا ۶۸ بار
– کمپرسورهای چند استیج ترکیبی سه، چهار ، پنج استیج که توان فشرده سازی هوا بیش از ۶۸ بار را دارند.
کمپرسورها شبیه به پمپ ها می باشند: هر دو وسیله فشار سیالات را افزایش و از طریق سیستم لوله کشی انتقال می دهند. همزمان با افزایش فشار، (به وسیله کمپرسور) حجم گاز کاهش می یابد. اما مایعات اصولا تراکم ناپذیر هستند یا تراکم پذیری بسیار اندکی دارند. به صورت معمول، کمپرسورهای تک استیج و خصوصا دو استیج برای غواصی تغدیه از سطح و پشتیبانی اتاق فشار غواصی کاربرد دارند.
یک کمپرسور فشار قوی دارای حداقل سه استج یا چهار استیج با فشار کاری حداقل ۲۰۰ بار تا ۴۰۰ بار و یا حتی پنج استیج نیز می باشد. نوع و مدل کمپرسور غواصی با نوع عملیات شما بسیار تعیین کننده می باشد.

 

انتخاب و خرید کمپرسور

اگر قصد دارید روزانه حداکثر ۴ عدد سیلندر غواصی ۱۲ لیتری پر کنید یک کمپرسور پرتابل غواصی با خروجی ۸۰ تا ۱۰۰ لیتر در دقیقه گزینه مناسبی است. برای پر کردن حدودا ۸ سیلندر غواصی ۱۲ لیتر در روز کمپرسور ۲۰۰ لیتر در قیقه و برای بیش از این مقدار، تا روزانه حدود ۱۵ سیلندر به کمپرسور ۳۲۰ لیتر در دقیقه نیاز خواهید داشت. بنابراین برای یک مدرسه غواصی یا یک شرکت غواصی با مصرف روزانه ۴۰ عدد سیلندر در روز قطعا به یک کمپرسور فشار قوی ایستگاهی بزرگ نیاز خواهید داشت.

همچنین برای استفاده در محیط هایی که برق شهری وجود ندارد مدل های بنزینی و یا دیزل بایستی مد نظر قرار گیرند و حتما در زمان استفاده از این مدل ها به فیلتر مورد استفاده توجه نمایید. در مدل هایی که با سوخت های فسیلی کار می کنند از ماده ای به نام هاپکالیت برای جذب مونواکسید کربن در فیلتر تنفسی استفاده می گردد.

 

نکات مهم هنگام خرید کمپرسور های

سال ساخت
وضعیت ظاهری
چک کردن فنی و سلامت کاری
برند
فشار کاری
مقدار هوای خروجی
تعداد خروجی شارژ سیلندر
نوع اتصالات شارژ سیلندر
کمک گرفتن از فرد متخصص
داشتن گارانتی
خدمات پس از فروش