روش تعمیر و نگهداری داکت اسپیلت

کم شدن گاز کولر گازی باعث صدمات شدید به کمپرسور می‌شود از این رو بهتر است بطور سالیانه طی عملیات سرویس کولر گازی، گاز دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
تمیز بودن کندانسور کولر گازی سبب کاهش برق مصرفی کولر گازی می‌شود
زمانی که می‌خواهید کولر گازی را از حالت سرمایشی به گرمایشی انتقال دهید ابتدا کولر گازی را خاموش کرده سپس تنظیمات را تغییر دهید. توجه داشته باشید این عملیات هنگام روشن بودن کولر گازی انجام نشود.
هر 30 روز یکبار اقدام به شستشوی فیلتر و توری هوای کولر گازی نمایید.
از کولر‌های گازی در تمام وقت استفاده نکنید و به آنها اجازه استراحت دهید.
برق ورودی کولر گازی به هیچ عنوان نباید نوسان داشته باشد.
به محض مشاهده باد گرم کولر گازی و کم شدن قدرت آن بلافاصله کولر گازی را خاموش کرده و با تعمیر کاران ما تماس حاصل فرمایید.
برای جلوگیری از برخی آسیب‌ها به کمپرسور دستگاه بهتر است حتما در کناره‌های کندانسور فاصله ای به طول 1 متر ایجاد نمایید.
به هیچ عنوان از حضور دستگاه کولر آبی و کولر گازیدر یک مکان استفاده نکنید. چرا که کولر‌های آبی رطوبت ایجاد می‌کنند و در مقابل کولر‌های گازی رطوبت هوا را از بین می‌برند.

 

تعمیر کولر گازی

بیشترین مشکلاتی که برای مشتریان در ارتباط با تعمیرات کولرگازی به وجود می آید به شرح زیر می باشد :

کولرگازی باد خنک نمیدهد.
کولرگازی صدا میدهد.
اسپیلت لرزش دارد.
اسپیلت روی گرما کار نمیکند.
اسپیلت روشن نمیشود.
هنگامیکه کولرگازی روشن میشود فیوز میپرد.
لوله مویی یا شیر انبساط یخ زده است.
قسمت ورودی اواپراتور یخ زده است.
کمپرسور کار نمیکند.
ریموت کولرگازی عمل نمیکند.
هیچ یک از قسمتهای کولرگازی کار نمیکند.
بدنه کولرگازی برق دارد.
سرمای اتاق زیاد میشود و با دمای ترموستات تعریف شده ( درجه تنظیم شده دما ) مطابقت ندارد.
کمپرسور مدت زیادی کار میکند.
کمپرسور به طور منظم خاموش و روشن میشود.

تعمیرات داکت اسپلیت

سرویس داکت اسپیلت و تعمیرات داکت اسپیلت مناسب در شروع فصل گرم به میزان قابل توجهی در کاهش مصرف برق موثر خواهد بود. فیلترها، کویل ­ها و پره ­های داکت اسپیلت به طور مرتب نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، تا در طول سال های بهره­ برداری مؤثرتر و کار آمدتر عمل کنند. در صورتی که تعمیرات داکت اسپیلت و سرویس داکت اسپیلت مورد توجه قرار نگیرد می­ توان با اطمینان گفت عملکرد داکت اسپلیت دچار یک افت و کاهش مداوم خواهد شد و این به معنی افزایش مصرف انرژی به­ طور پیوسته خواهد بود.

سرویس داکت اسپیلت و تعمیر داکت اسپیلت امروزه با توجه به افزایش قیمت این دستگاه و مشکلات اقتصادی مردم و همچنین با توجه به دلیل پیچیدگی ساختمان این دستگاه مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان این سیسنم می باشد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بنابراین در هنگام انتخاب تعمیرکار و سرویسکار داکت اسپیلت باید نهایت دقت لازم را بکار بگیریم به طوری که به جرات می توان گفت که تعمیر داکت اسپیلت از عهده هرکس بر نمی اید و تا حد امکان نباید تعمیر ان را به افراد ناوارد بسپارید بلکه یک تعمیرکار متخصص برای تعمیرات داکت اسپیلت به صورت تخصصی لازم است تا با همه قطعات این دستگاه آشنایی داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو ممکن کیفیت اولیه دستگاه را دوباره باز گرداند.

بهتر است بدانید که به دلیل تنوع برندهای کولرهای گازی، مشکلاتی که برای این دستگاه‌ها به وجود می‌آید نیز متنوع هستند و ممکن است به هر دلیل دیگری به تعمیرکار کولر گازی در محل نیاز پیدا کنید.

تعمیرات اسپلیت

مشکلات کولر گازی و اسپلیت محدود به چند مورد خاص نشده و طیف گسترده ای را شامل می شود. بروز مشکلات کولر گازی با توجه به نوع و میزان کارکرد دستگاه چندان غیر عادی نیست و دیر یا زود باید منتظر آنها بود. آنچه اهمیت دارد این است که بدانید چه موقع باید برای تعمیر تخصصی دستگاه اقدام کنید. پرتاب باد گرم، کاهش سرما، خنک نکردن محیط، روشن نشدن، صدای ناهنجار و غیر عادی، نشت آب و گاز، آلودگی فیلترها، خاموش شدن در حین کار و مواردی از این دست، از جمله مهم ترین ایرادهای اسپلیت به شمار می روند.

این مشکلات ناشی از خرابی قطعات داخلی دستگاه بوده و نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی دارند. در واقع تنها افرادی از پس تعمیر اسپلیت در این شرایط بر می آیند که تمامی قطعات دستگاه را به خوبی بشناسند. پس از ترمیم و یا تعویض قطعاتی همچون کمپرسور، اواپراتور، فن، موتور فن، بردها، خازن ها، ترموستات، اتصالات، لوله ها و … مشکلات دستگاه برطرف شده و می توانید مثل روز اول از اسپیلت خود استفاده کنید.

 

مشکلات خرابی کولر گازی پنجره ای

بیشترین علت روشن نشدن کولر گازی پنجره ای مربوط به قطع بودن اتصالات برقی آن است.
برای مثال ممکن است که شما هواستان نباشد و دوشاخه آن را به برق متصل نکرده باشید و یا اینکه از از اتصال آن مطمئنید باید پریز را به کمک فازمتر بررسی کنید.
برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای در این حالت باید اتصالات و سیم کشی‌های داخلی سیستم را بررسی کنید و اگر قطع بودند آن‌ها را وصل کنید.
از دیگر مشکلات آن بالا پریدن فیوز برق است که باعث کار نکردن کولر گازی می‌شود.
در آخرین مرحله می‌گویم که احتمال خرابی قطعات برد اصلی زیاد است و آن‌ها را به کمک یک مولتی متر بررسی می‌کنید و در صورتی که هر کدام از آن‌ها دچار مشکل بود آن را تعویض می‌کنید.

در صورتی که کولر گازی پنجره ای نتواند به درستی محیط را خنک کند برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای باید چند قسمت مختلف را بررسی کنید.
کثیفی فیلترها یکی از موارد است که باعث بروز مشکل خنک نکردن محیط خواهد شد که برای برطرف کردن این مشکل باید فیلترها را تعویض و یا شستشو دهید.
از دیگر علت‌های بروز این مشکل خرابی کندانسور هم می‌باشد که با بررسی و تعمیر آن می‌توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید.